Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Mehdi(as) Tarafından Manen Destekleniyor…

Yayınlayan: Yazdır

Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan, Hz. Mehdi(as) Tarafından Manen Destekleniyor…

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, hz. Mehdi(as)’ı önemli bir devlet memuru olarak görev yapmasına rağmen bizzat tanımıyor; ancak, hz. Mehdi(as) Başbakan’ı manen destekliyor; iktidardaki partisini ve hükümetin çizgisini destekliyor. Hz. Mehdi(as) Ak partinin seçimlerde galip gelmesi ve ezici bir çoğunluk elde etmesi için öncelikle Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli hzlerinin makamında, ardından Bursa’da Emir Sultan hz.lerinin, Şeyh Üftade hz.lerinin ve dahi Somuncu baba Ebu Hamideddin-i Aksarayi hzlerinin makamında dua etmiş, hatta Bursa’ya sırf bu nedenle gitmiştir.

Hz. Mehdi(as), maneviyatı olmayan ve ecdadından güç almayan bir devletin ayakta kalmasının, sağlam temellere dayanmasının mümkün olmadığını vurgularken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanının uluslararası camiada yarattığı etkiyi çok olumlu görüyor. Hatta Miraç Kandili’nde Kudüs’te bulunan Hz. Mehdi(as), Kudüs’teki Filistin halkı ile görüşmüş ve oradaki halkın “yaşasın Türk başbakan, yaşasın Recep Tayyip Erdoğan, yaşasın Türkiye, yaşasın bizi kurtaracak İslam Birliği’ni kuracak ülke!” ifadeleriyle büyük bir coşku içerisinde övgülerle dolu söylemlerine şahit olmuş ve hem gurur duymuş hem de çok duygulanmıştır. Kudüs halkının, Filistin devleti kurulması ve özgürce Mescid-i Aksa’ya girerek ibadet edebilmeleri, Mescid-i Aksa’nın kapısında nöbet tutan İsrail askerlerinin yerine Filistinlilerin bulunması çağrılarına kulak vermiş; onlara güzel vaadlerde bulunmuş ve İsrail askerlerini de selamlayarak onlara; “Hz. Davud’un ümmetini biz müslüman Türkler seviyoruz ama müslümanlara silah doğrultmasını istemiyoruz çünkü hepimiz kardeşiz” demiş onlara da sıcak mesajlar vermiştir. İsrail askerleri de hz. Mehdi(as)’ın kim olduğunu bilmeksizin ona saygı ve hürmet göstermişler “bizler de sizleri seviyoruz” demişlerdir.

Kudüs’te Türklere ayrı bir önem verilmekte; Türkiye’ye kurtarıcı gözü ile bakılmaktadır. Hz. Mehdi(as) da Türktür zaten.

Selametle kalın…

Öğretiler , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Üye Girişi yapmış olmanız gerekmektedir.